Galatasaray Fenerbahçe Maçı Canlı İzle Fener Galatasaray Maçını

http://www.sporx.com/derbiozel/gsfb_20090412/images/derbi_alinlik1.jpg
http://www.sporx.com/derbiozel/gsfb_20090412/images/ilk11.jpg

Yazarlardan GS - FB yorumu!

İşte önemli spor yazarlarının derbi için görüşleri...

Gürcan Bilgiç (Çok pozisyon olmaz):

İki takım açısından da kendilerini taraftarlarına affettirme karşılaşması olacak. Ne ilginçtir ki kafamızda favori yok. Kendi sahasında oynamasına rağmen Galatasaray'ı avantajlı göremiyorum. Defansif sıkıntıları benzer takımlar bu maçta bu özelliklerinden doğan dezavantajlar yaşayacaklar. Tam bir orta saha mücadelesi olacak. Arda ve Kewell'ın oyununun savunma yönünü nasıl oynayacakları önemli. Eğer defanslarına yardımcı olmazlar ise Deivid - Emre - Selçuk - Uğur Boral dörtlüsü Ayhan - Barış ikilisine üstünlük sağlar. Fenerbahçe adına maçın kilit oyuncusu Semih Şentürk olacak. Eğer oynamazsa Alex'in görevini üstlenecek. Çok pozisyonlu veya çok tempolu bir maç beklemiyorum. Olmayacak hatalar görebiliriz. Skordaki dengeyi de bu hataları değerlendirenler bozacak.

Osman Tanburacı (Ben 3 diyorum!):

Galatasaray daha güçlü, Çünkü sahasında oynuyor. Çünkü kolektif oynuyor. Çünkü onda Arda, Kewell, Baroş var. Bir şey yok; Fenerbahçe?ye karşı şansı! Bakalım ne olacak... Ben 3 diyorum!

Oğuz Dizer (Lincoln'e dikkat):

Kim kaybederse sadece müsabakayı değil, sezonu da kaybetmiş olacak. Fenerbahçe'nin tutunabileceği, Türkiye Kupası var. Ama Galatasaray'ın yok. Herhangi bir Avrupa Kupası'na katılabilme şansı da büyük ölçüde kaybolabilir. Hatta beraberlik dahi, lig yarışı adına ne Galatasaray ne de Fenerbahçe'ye yarar sağlamaz. Galatasaray mevcut silahlarını kullanmadığı bir sezon yaşıyor. Kimisi sakatlıktan kimisi de özel yaşam durumundan kaynaklanan sıkıntılar. Fenerbahçe karşısına bu sıkıntıları kısmen de olsa giderme şansını Galatasaray yönetimi, teknik heyeti ve futbolcuları doğru anlamda mutlaka kullanmalı. Başka çareleri de yok gibi. Bu karşılaşmada çok tartışılan Lincoln'ün oynarsa başarılı olacağını düşünüyorum. Hatta skorun değişmesine direkt katkısı olacağını söyleyebilirim. Pozitif enerji ve iletişim değerlerini mükemmel kullanan Arda, Kewell, Baros, Sabri ve Emre Aşık maçın kilit isimleri olacaktır.

Ziya Şengül (Tabii ki Fenerbahçe):

Fenerbahçe'de Alex'in oynayıp oynamayacağı konusundaki belirsizlik sarı lacivertlilerin kafasını karıştırıyor. Her iki takımın kalecisinin daha önceki maçlarda pozisyon hatası yaptığını gördük. Eğer bu maçta da öyle hatalar yapılırsa çok farklı şeyler olabilir. Yani bu durum belirleyici olabilir. Favorim kim derseniz tabii ki her zaman olduğu gibi Fenerbahçe. Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 2-1 mağlup edeceğini düşünüyorum. Bunun dışında her iki takımın mazisine yakışır bir derbi olmasını ve sonuç ne olursa olsun iki takım da fair play'dan ayrılmamasını temenni ediyorum.

Serhat Ulueren (G.Saray kazanır):

Galatasaray kadro zenginliği açısından ve ev sahibi olmanın psikolojisiyle bu maçı alacak güçtedir. Ben Galatasaray'ın 2-0 veya 3-1 kazanacağını düşünüyorum. Fenerbahçe artık ununu eleğini asmış durumda. Başta Aziz Yıldırım olmak üzere yönetici ve futbolcular da Luis Aragones'in kendi isteğiyle istifa edip gitmesini bekliyor. Alex'in de bu maçta oynamayacağını düşünürsek, Fenerbahçe'nin bu maçı forse edip Galatasaray karşısında oyunu domine etmesi, öne geçmesi çok uzak bir ihtimal. Hakem Fırat Aydınus'un da ev sahibi takımı az da olsa koruma özelliğinde olduğunu düşünürsek, Galatasaray bu karşılaşmayı kazanır.

Esat Dergi (İbreler F.Bahçe'den yana):

Kadıköy'deki maç öncesi "Derbilerin tahmini olmaz ama Kadıköy'de favorisi bellidir" diyerek kimilerinden bir slogan yarattığım için teşekkür, kimilerinden ise tepki almıştım. Oysa bu bir fikirdi. Bu derbi öncesi de saha üzerindeki canlılara bakarak yorum yapılmasını doğru bulmuyorum. Bu tip maçlar her zaman sürekli metaforlar bırakmakta topluma, tribünlere, takım logolarına.

Fenerbahçe üstünlüğü ile yıllardır devameden pskolojik savaş belki bir gün bir kırılma noktasıyla sona erecek, eşitlenecek ama bu dönemde değil. Maç öncesi tablolar her zamanki gibi aynı, Fenerbahçe cephesinin resmi güçlü, Galatasaray cephesinde heyecan. Ne zaman Galatasaraylı futbolcular derbi öncesi profesyonel olacak ve sakin bekleyecekler, işte o özgüven olacak.

Florya'dan gelen son haberler bu özgüvenin yine yanlış şeylerle karıştırıldığı yönünde. Futbol maalesef motivasyon oyunu olsa da amane tabirle gaza gelmek ile oynanmıyor.

Fenerbahçe'deki sakin ve emin görüntünün yine klasik bir gece yaşatacağını düşünüyor, kazananın ligde şampiyon olacağını da iddia ediyorum. İbreler Galatasaray derbisi olduğu için Fenerbahçe'den yana. Performans, futbolcular, kadronun önemi hiç ama hiç yok.Kimsenin sol kanat, sağ kanat yorumuna bu maç öncesi inanmayın. Futbol cebirine de inanmayın. Bu renkler savaşı...

Okay Karacan (Bıçak sırtı):

Öncelikle teknik direktörlerden başlamak gerekiyor. Bülent Korkmaz'ın futbolculuk dönemine bakacak olursak iyi bir derbi yönetmeni olabileceğini öngörebiliriz. Luis Aragones 1980'li yıllardaki tipik Anadolu takımlarının teknik direktörlerine benziyor. Evinde kazanıp deplasmanda ise puan kaybı yaşıyorlar. Geçen haftaki maç taraftarı şampiyonluğa inandıracak bir futbol değildi. Milan Baros'un formda olması Galatasaray adına büyük bir avantaj özellikle bu tip maçları sarı-kırmızılı takımın yabancıları daha iyi oynuyor. Sezon başındaki Kewell-Arda-Baros-Lincoln dörtlüsünün performansını biliyoruz. Bu dörtlünün olması Galatasaray'ı favori yapar. Bıçak sırtında bir durum var. Aragones'in yapmış olduğu seçimler de çok önemli. Aragones'in sahaya süreceği 11'de en ufak bir hata bile yapmaması gerekiyor. Kilit isimlere gelince Fenerbahçe'de Volkan Demirel, Galatasaray'da ise oynarsa Lincoln oynamazsa Arda Turan olur.

Ogün Altıparmak (Favoriler yenilir):

Galatasaray ile Fenerbahçe 50 yıllık Türkiye Ligi'nin en kritik maçını oynayacaklar. Ligin bitimine 8 hafta kala 5 takımın şampiyonluk yarışında olduğunu görüyoruz. Bu maçta mağlup olan takım şampiyonluğa elveda diyecek ve UEFA Kupası'nı düşünmeye başlayacak. Kamuoyu Galatasaray'ı favori gösterse de bizim 50 yıllık tecrübemize göre favoriler her zaman derbilerde yenilmiştir. Şu anda da Galatasaray favori görünüyor. Beraberlik iki takıma da yaramıyor, onun için iyi oynayan, az hata yapan takım maçı kazanır. İki takımın da fair play kurallarına uyması ve çok dikkatli olması en büyük temennim.

Barbaros Çıdal (Güzel futbol beklemiyorum):

Derbi büyük bir derbi ama takımların şu anda ligde oldukları konuma bakarsak, derbiye biraz gölge düşüyor. İki takım da ligde ummadıkları puanlar kaybedince, şampiyonluk şansları zaten azaldı. Bu açıdan maçı kaybeden lige havluyu atar. Tam anlamıyla ortada bir maç ve Ali Sami Yen'in atmosferi, Bülent Korkmaz'ın hırsı ve daha çok mücadele eden orta sahasıyla Galatasaray bir adım önde düşüncesindeyim. Fenerbahçe ise derbilerdeki kontrollü futbolu ve psikolojik olarak rakibine kurduğu üstünlükle maça tutunmaya çalışacak. Ben güzel futbol beklemiyorum, maçın sonucunu ise bireysel hatalar belirler. Maçın kilit adamları Galatasaray adına Ayhan Akman ve Arda Turan, Fenerbahçe adına ise Volkan Demirel ve Daniel Guiza olur.

Saffet Sancaklı (Alex belirleyici):

Dünyanın en önemli derbilerinden biri bir kez daha oynanacak. Benim bu derbi ile ilgili istediğim Galatasaray yönetiminin Fenerbahçe yönetimine yapmış olduğu yemek davetini kabul edilmesi. Ayrıca uzun zamandır Ali Sami Yen Stadı'nda gitmeyen Aziz Yıldırım'ın da maça gitmesi ve Galatasaray taraftarının da camiaya yakışır bir şekilde Yıldırım'ı karşılamasını istiyorum. Güzel bir ortam oluşması için bu gerekli. Maça gelince de bu maçtan sonra ya 1 takım ya da 2 takımın şampiyonluk şansı bitmiş olacak. Yenilen takımın artık şampiyonluk şansı kalmayacak. Berabere de biterse de iki takımın şampiyonluk şansı mucizelere kalacak. Eğer Alex oynamazsa Galatasaray daha şanslı. Maçta kilit isimler Galatasaray adına Arda ve Baros, Fenerbahçe'de ise Deivid ile Semih olacaktır.


Kaynak : sporx.com

Yarınki maça kim gelirse gelsin, biz Galatasaray taraftarı olarak, herkesi şaşırtalım. Herkese kucak açalım ve onları en iyi şekilde misafir edelim. Ağrılarım çok azaldı. Maç gününe kadar daha da iyi olacağımı düşünüyorum. Bu şartlarda oynayabilirim
Adnan Polat Alex de Souzatags: Galatasaray Fenerbahçe Maçı Canlı İzle Fener Galatasaray Maçını İzle Seyret Galatasaray Fenerbahçe Maçını Seyret Gs Fb Maçını İzle, Galatasaray Fenerbahçe Maçı Canlı İzle Fener Galatasaray Maçını İzle Seyret Galatasaray Fenerbahçe Maçını Seyret Gs Fb Maçını İzle, galata fener maçını izle, galata fener maçını seyret, fb gs canlı izle, fenerbahçe galatasaray maçı ligtv izle, ligtv canlı seyret, galatasaray fenerbahçe canlı, Galatasaray Fenerbahçe Maçı Canlı İzle Fener Galatasaray Maçını İzle Seyret Galatasaray Fenerbahçe Maçını Seyret Gs Fb Maçını İzle, Galatasaray Fenerbahçe Maçı Canlı İzle Fener Galatasaray Maçını İzle Seyret Galatasaray Fenerbahçe Maçını Seyret Gs Fb Maçını İzle, galata fener maçını izle, galata fener maçını seyret, fb gs canlı izle, fenerbahçe galatasaray maçı ligtv izle, ligtv canlı seyret, galatasaray fenerbahçe canlı

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !